Finał Konkursu Biblijnego

17 maja 2011 roku trzy uczennice naszej szkoły - Dorota Wiktor, Anna Sawczyszyn i Anna Wojtoń pod opieka ks. Krzysztofa Zygara uczestniczyły w finale Konkursu Biblijnego na podstawie Ewangelii według św. Mateusza „W komunii z Bogiem", który odbył się w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu.

Konkurs został zorganizowany przez Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Oddział w Przemyślu.

Adresatami Konkursu byli uczniowie szkół podstawowych znajdujących się na terenie Archidiecezji Przemyskiej. Finał Konkursu Biblijnego rozpoczął się w Auli Instytutu Teologicznego w Przemyślu wspólną modlitwą, której przewodniczył ks. prałat dr Waldemar Janiga - dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. Następnie uczniowie wypełniali test, a potem w Kaplicy WSD dzieci i ich opiekunowie uczestniczyli we Mszy świętej.

Finał zgromadził 125 młodych olimpijczyków, reprezentujących 100 szkół podstawowych naszej Archidiecezji.