EtnoBingo

21 listopada 2011 roku ruszyła kolejna, trzecia edycja EtnoBingo. W tym roku naszą szkołę w grze reprezentuje Grupa Bieszczaderki  pod opieką p. Jolanty Wewiurskiej. W skład zespołu wchodzą: Magdalena Bodnar z klasy 2 gimnazjum , Anna Sawczyszyn, Kornelia Ślazyk i Anna Wojtoń z klasy 1 gimnazjum.  EtnoBingo to ogólnopolska, internetowa gra etnograficzna, w której w tym roku startuje 29 zespołów. Polega na wykonywaniu ćwiczeń dotyczących folkloru, obrzędowości i etnografii oraz omawianiu ich na platformie internetowej. Uczniowie wykonują  zadania  pod opieką moderatorów, którzy pomogają im w razie trudności, odpowiadają na nurtujące pytania oraz motywują do aktywnego działania.

Gra pomoże uczniom usystematyzować wiedzę, dotyczącą regionu i polskich tradycji. Na platformie internetowej uczniowie będą mogli poznać inne zespoły z całej Polski i być z nimi w stałym kontakcie.