O szkole/kontakt

W  roku szkolnym 2018/2019 do 12 oddziałów Szkoły Podstawowej w Rzepedzi uczęszcza 159 uczniów.

Grono Pedagogiczne liczy 25 nauczycieli.

W latach 2003-2017 funkcjonował Zespół Szkół w Rzepedzi, w skład którego wchodziły:

• Szkoła Podstawowa w Rzepedzi
  • Gimnazjum w Rzepedzi

Krótki rys historyczny:

Gdy w 1959 roku rozpoczęto budowę  Zakładów Drzewnych w Rzepedzi, równocześnie podjęto decyzję o budowie  szkoły.  Naukę w nowym budynku szkolnym uczniowie rozpoczęli w roku szkolnym 1961/62. Kronika szkolna podaje, że  liczba zapisanych wówczas dzieci wynosiła - 65. Czytamy w niej również, że otwarcia szkoły dokonał wicepremier Piotr Jaroszewicz. Pierwszym kierownikiem szkoły był p. Mieczysław Jaworski, zaś pierwszymi nauczycielami byli: p. M. Marciak, p. K. Mądra, p. R. Sadowski. Rok później kierownictwo objął p. Marian  Drwięga, który z krótkimi przerwami zarządzał szkołą do 1989 roku. Do grona pracujących niemalże od początku i najdłużej nauczycieli zaliczyć należy: p. Stanisławę Drwięgę, p. Marię Kabalę, p. Marię Marciak,  p. Adamię Trzaskę oraz p. Jana Kawę.

Warto wspomnieć też, że szkoła w Rzepedzi przez kilka lat miała swoją filię w Turzańsku, gdzie klasy łączone nauczania początkowego z dużym zaangażowaniem prowadziła p. Helena Drozd.

KONTAKT:

Osiedle A 30

38-542 Rzepedź

tel/fax 13 4678011

e- mail: zsr_sekretariat@op.pl lub sp_rzepedz@poczta.onet.pl

www.zsrzepedz.szkolnastrona.pl