XII Dzień Papieski

17 października 2012 roku w naszej szkole odbyła sie uroczysta akademia z okazji XII Dnia Papieskiego.  Uczniowie pod opieką ks. Włodzimierza Nowaka i p. Radosława Krochmala wystąpili z montażem słowno - muzycznym pod hasłem "Jan Paweł II - Papież Rodziny".

Ojciec Święty Jan Paweł II, dziś już błogosławiony, mawiał: Pośród tych wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą. Jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek. Rodzina jest tą drogą, od której nie może on się odłączyć.(...) Rodzina jest drogą Kościoła. Rodzina jest organicznie zespolona z narodem, a naród z rodziną . Stąd też cały jego pontyfikat był naznaczony nie tylko wspieraniem, ale także kiedy to było konieczne, wręcz batalią o rodzinę. Szczególnym wyrazem troski o rodzinę była inicjatywa Światowych Spotkań Rodziny. Pierwsze z nich odbyło się w 1994 roku w Rzymie.