Planeta Energii

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy 3 wraz z wychowawcą zdobyli wyróżnienie w IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Planeta Energii”. Udział brało aż 500 szkół. Nasi uczniowie brali udział w 6 lekcjach, dwóch konkursach i zadaniach dodatkowych. Wszystko należało solidnie udokumentować. Spisali się na medal. Gratulujemy.

"Planeta Energii" to organizowany przez Grupę ENERGA ogólnopolski program edukacyjny skierowany do nauczycieli i uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jego celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy na temat energii elektrycznej – źródeł jej wytwarzania, roli w codziennym życiu oraz niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą nieprawidłowe korzystanie z urządzeń elektrycznych i nierozważne zachowanie w pobliżu obiektów energetycznych.