"Pamięć, edukacja, wychowanie 1989-2014"

3 czerwca 2014 roku dwie uczennice gimnazjum: Anna Sawczyszyn i Anna Wojtoń wraz z p. Jolantą Wewiurską uczestniczyły w konferencji "Pamięć, edukacja, wychowanie 1989 - 2014", która odbyła się w budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I i II ST. im. WandyKossakowej w Sanoku. Celem konferencji było uczczenie 25 rocznicy pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Uczestnikami byli przedstawiciele społeczności szkolnych z terenu powiatu sanockiego: dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie, a także zaproszeni goście reprezentujący lokalne samorządy oraz instytucje działające na rzecz oświaty. Gościem honorowym spotkania był O. Andrzej Deptuch. Wykład okolicznościowy wygłosił ks. Prałat Andrzej Skiba, który mówił na temat trzech ważnych społecznie wartości – będących zarazem tematem spotkania – „Pamięć, edukacja, wychowanie”.