Szlachetna Paczka

Nasza szkoła w tym roku po raz kolejny przystąpiła do projektu Szlachetna Paczka – jest to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. Oprócz rzeczy materialnych, rodziny dostają sygnał, że to również od nich zależy czy zmienią swoją sytuację. Najważniejsze w Szlachetnej Paczce jest jednak spotkanie z drugim człowiekiem.

Wolontariuszami z naszej szkoły były: p. dyr. Danuta Horodecka-Kotys, p. Jolanta Wewiurska, p. Jolanta Sałaciak i p. Daria Kuśnierczak, a liderem - p. Anna Krochmal. W dniach 13-14 grudnia 2014 roku odbywał się finał akcji. Pomoc w tym roku trafiła do 19 rodzin z terenu Gminy Komańcza, a w skali kraju, jak pewnie wiecie do 19 580 rodzin.