VI Festiwal Kolęd i Pastorałek

30 stycznia 2015 roku odbył się VI Festiwal Kolęd i Pastorałek  „A Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”. Tradycyjnie odbywał się on w ostatni piątek przed feriami zimowymi w Rzepedzkim Ośrodku Kultury. Organizatorami festiwalu byli: p. dyr. Danuta Horodecka-Kotys, p. Jolanta Wewiurska, ks. Tomasz Ruszel we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Komańczy. W tym roku do konkursu zgłosiło się aż 79 uczestników ze szkół z terenu Gminy Komańcza i Gminy Zagórz, którzy wystąpili zarówno solo, jak i w zespołach. Celem festiwalu jest podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, popularyzacja kultury muzycznej oraz promocja talentów muzycznych dzieci i młodzieży ze szkół z terenu Gmina Komańcza i sąsiadujących gmin. Wysoki poziom oraz olbrzymie zainteresowanie pierwszymi edycjami festiwalu spowodowały, że impreza ta na stałe wpisała się do Kalendarza Imprez Gminy Komańcza. Uczestników oceniało jury w składzie: p. Adamia Trzaska, p. Teresa Gosztyła, ks. Janusz Krygowski, s. Dorota Urban oraz p. Jarosław Maszluch. Zwycięzcy otrzymali nie tylko piękne dyplomy, ale także wspaniałe nagrody ufundowane m.in.: przez Gminę Komańcza, Gminny Ośrodek Kultury w Komańczy, Nadleśnictwo Komańcza. Każdy uczestnik otrzymał także „długopis na szczęście” z  napisem „VI Festiwal Kolęd i Pastorałek”. Długopisy ufundował radny Rady Powiatu Sanockiego p. Witold Jawor.

Osiągnięcia naszych uczniów:

Kategoria – szkoły podstawowe – oddziały przedszkolne – zespoły:

I miejsce – Kornelia Papuga, Nikola Huczko, Klaudia Pawłowska – SP Rzepedź

II miejsce – Milena Karpa, Patrycja Parzyszek, Julia Vogel, Karolina Karpa – SP Rzepedź

Kategoria – szkoły podstawowe – klasy I-III– soliści:

I miejsce – Natalia Kowalik – SP Rzepedź

II miejsce – Alicja Petryk – SP Rzepedź

Kategoria – szkoły podstawowe –klasy I-III – zespoły:

II miejsce – Kinga Czura, Julia Ślazyk, Milena Chomenko, Krzysztof Mrózek – SP Rzepedź

III miejsce– Julia Gajda, Wiktoria Karpa, Amelia Kilar, Sylwia Mokrzycka, Lena Wyżycka - SP Rzepedź

Kategoria – szkoły podstawowe – klasy IV-VI– soliści:

III miejsce – Igor Kowalski - SP Rzepedź

Kategoria – gimnazjum – klasy I-III– soliści:

II miejsce – Beata Fiałkowska  – Gimnazjum Rzepedź

Kategoria – zespoły –klasy I-III – zespoły:

II miejsce – Gabriela Knapik, Elżbieta Miękus, Agata Sowa –  Gimnazjum Rzepedź

III miejsce –   Gabriela Miękus, Klaudia Fila, Kamila Dubiel - Gimnazjum Rzepedź

Nagrody Specjalne:

Natalia Kowalik i Alicja Petryk

Laureaci konkursu wystąpili  dodatkowo 1 lutego 2015 roku w Szczawnem podczas Koncertu Laureatów VI Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Szczawieńskim Ośrodku Kultury.