"Czytanie łączy pokolenia"

21 maja 2015 roku klasa 0 ponownie uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji "Czytanie łączy pokolenia", które odbyło się w Publicznej Bibliotece w Rzepedzi. Tym razem zaproszonym gościem była pani Dorota Sawczyszyn - nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkól  w Rzepedzi, która przeczytała "Dobre wychowanie". Po wysłuchaniu wierszy dzieci chętnie dyskutowały o dobrych manierach na co dzień oraz postanowiły, że będą je stosować w życiu codziennym. Następnie odbyły się warsztaty plastyczne pt.: "Kwiatek dla mamy", które w ramach współpracy partnerskiej prowadziła pani Krystyna Janczyk. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem  przystąpiły do pracy, bo cóż może być większym upominkiem dla mamy jak nie własnoręcznie wykonany kwiatuszek przez małe serduszko. Po słodkim poczęstunku zajęcia zakończyły się.