Szkolny Festiwal Projektów Gimnazjalnych

3 czerwca 2015 roku  w naszej szkole odbył się Szkolny Festiwal Projektów Gimnazjalnych. Do projektów przystąpili uczniowie klasy drugiej gimnazjum, podzieleni na trzy zespoły. Opiekunami grup były p. Agata Plebańska i p. Renata Bańczak. Pierwsza grupa w składzie: Wiktoria Bielec, Julia Śmielak, Karolina Wancewicz i Wioleta Wiśniowska zaprezentowały projekt pt.:  „Kanada enigmą Ameryki Północnej". Po tej prezentacji każdy z uczniów chętnie by odwiedził Kanadę. Następnie zespół chłopców w składzie: Dominik Fejdasz, Piotr Jagieła, Dawid Kurnyta, Arkadiusz Lisek i Krzysztof Ślazyk przedstawili projekt - "Historia motoryzacji" zaczynając od informacji o wynalezieniu koła. Trzecia grupa: Daniel Latusek, Filip Rozputyński, Jacek Szklarz i Gracjan Witkowski przygotowała i zademonstrowała kilka ciekawych sposobów „W jaki sposób nie używając pompki można nadmuchać balon”. Uczniowie nagrali kilka interesujących filmików instruktażowych ze swoim udziałem. Tytuł ich projektu to: „Jak nadmuchać balon”.  Wszyscy świetnie się bawili, a zarazem zdobywali cenną wiedzę.