Góra grosza

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Góra grosza"€  organizowanej przez  Towarzystwo  Nasz  Dom. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie i przedszkolaki  nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Patronat nad całą akcją na terenie szkoły przejęli pedagodzy szkolni: p. Katarzyna Łącka i p. Daria Kondraś wraz z Samorządem Uczniowskim i jego opiekunką p. Renatą Bańczak. Za zgodą Pani Dyrektor został ogłoszony konkurs, który spotkał się z ogromną aprobatą, zwłaszcza wśród uczniów gimnazjum. Wygrała go klasa III gimnazjum, która otrzymała dwa  "BONY NIEPYTAJNIKI", które mogą wykorzystać na zajęciach szkolnych.

Zebraliśmy łączną kwotę 644zł i jest to rekord w naszej szkole, ponieważ braliśmy już kilkakrotnie udział w tej akcji i nigdy nie udało nam się przekroczyć 200zł. Wszystkie monety spakowaliśmy do dwóch wiaderek (20 kg i 18 kg).

Oto wyniki zbiórki monet w poszczególnych klasach biorących udział w konkursie:
klasa IV SP - ok.23zł (ok.2,60 zł na ucznia),
klasa V SP - ok.19zł (ok.1,30 zł na ucznia),
klasa VI SP - ok.40zł (ok.3 zł na ucznia),
klasa IG - ok.53zł (ok.4 zł na ucznia),
klasa IIG - ok.167zł (ok.9 zł na ucznia),
klasa III G - ok.193zł  (ok.12 zł na ucznia).
Serdecznie gratulujemy klasie III gimnazjum, która wykazała się największą dobrocią serca i zebrała najwięcej pieniędzy dla potrzebujących dzieci. Szczególne podziękowania należą się SU, jego opiekunce, a także klasie IIIG - dzięki nim każda moneta została policzona, co nie było rzeczą łatwą.