XV Rajd "Witaj Wiosno"

21 marca 2016 roku piętnastu uczniów z klas V-VI SP i I-III gimnazjum pod opieką p. Jolanty Wewiurskiej i p. Jarosława Maszlucha uczestniczyło w XV Rajdzie "Witaj Wiosno". Organizatorem rajdu rokrocznie jest Oddział PTTK w Sanoku. W tym roku grupa ponad 100 osób z kilku szkół z powiatu sanockiego, a dokładnie z Beska, Długiego, Sanoka, Zagórza i Rzepedzi wyruszyła na poszukiwanie wiosny na terenie Gminy Komańcza - w Turzańsku. Pierwszym punktem rajdu było zwiedzenie cerkwi p.w.  Św. Michała Archanioła z 1803 roku - jednego z niezwykłych zabytków na terenie naszej gminy wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnym punktem było przejście piesze na trasie: Przełęcz pod Suliłą 609 m - Suliła 759 m - Wysoki Wierch 649 m - Turzańsk. Podczas przejścia mogliśmy podziwiać piękne widoki między innymi na Komańczę, Jawornik, Rzepedź, Rzepedź Wieś, czy Szczawne. Doskonale ze szczytu widoczne jest pasmo Wysokiego Działu, od góry Dział, po samą Chryszczatą i dalej. Zakończenie rajdu odbyło się w Rzepedzkim Ośrodku Kultury, gdzie wszystkich przywitała p. dyr. Gminnego Ośrodka Kultury w Komańczy - p. Danuta Gał. Pracownicy ROK-u ugościli nas gorącym żurkiem. Następnie przy ciepłej herbatce uczestnicy dzielili się wrażeniami z rajdu. Na koniec nastapiły podziękowania dla organizatorów oraz wręczenie pamiątkowych upominków dla wszystkich uczestników rajdu.