Mamy 6 posłów na SDiM

29 kwietnia 2016 roku dotarła do nas bardzo miła wiadomość - na platformie internetowej Sejmu Dzieci i Młodzieży zostały opublikowane wyniki rekrutacji do XXII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży i okazało się, że aż sześciu uczniów naszego gimnazjum - Wiktoria Dąbek, Katarzyna Jaracz, Roksana Michaliszyn, Dominika Wancewicz, Igor Kowalski i Mikołaj Kowalski zostało posłami. Uczniowie pod kierunkiem p. Jolanty Wewiurskiej będą reprezentować naszą szkołę podczas XXII posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży, które odbędzie się 1 czerwca 2016 r. W tym roku  temat zadania rekrutacyjnego brzmiał:   Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości. Dwuosobowe zespoły miały za zadanie podjęcie czynności animacyjno-badawczych, przygotowania planu działań oraz jego zrealizowania. Autorów najlepiej ocenionych zadań rekrutacyjnych zaproszono do zajęcia miejsc w ławach poselskich 1 czerwca, a najlepszych z najlepszych – 64 osoby, które wykonały najwyżej ocenione prace w swoich województwach, zostały zaproszone na warsztaty w Sulejówku oraz posiedzenie komisji problemowej w Sejmie, odbywające się 14 i 15 maja. W gronie tych osób znalazły się dwie nasze uczennice: Wiktoria Dąbek i Katarzyna Jaracz - dziewczyny zajęły pierwsze miejsce w województwie podkarpackim, zdobywając maksymalną liczbę punktów - 30. Serdecznie gratulujemy !!!

W rekrutacji wzięło udział 868 zespołów.

Sejm Dzieci i Młodzieży to wyjątkowy projekt edukacyjny Kancelarii Sejmu. Jego celem od ponad 20 lat jest kształtowanie postaw obywatelskich, szerzenie wśród młodzieży wiedzy na temat zasad funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej, a od kilku lat także aktywizacja młodych ludzi do działania na rzecz ich środowisk lokalnych. Każdego roku, w ramach nowej edycji SDiM, ogłaszany jest konkurs dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, w którym nagrodą jest udział w posiedzeniu SDiM odbywającym się tradycyjnie 1 czerwca, czyli w Międzynarodowym Dniu Dziecka.

W przygotowaniach XXII sesji SDiM uczestniczą MEN, ORE oraz po raz pierwszy Instytut Pamięci Narodowej.

Wszystkim nowym posłom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!!!