Wyniki I etapu KWOiE

15 listopada 2016 roku poznaliśmy wyniki I etapu ponadwojewódzkiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej. KWOiE to ponadwojewódzki konkurs przedmiotowy dla gimnazjalistów z wiedzy o społeczeństwie. W roku szkolnym 2016/2017 konkurs realizowany jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej na zlecenie Kuratorów Oświaty w województwach kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, małopolskim, opolskim, podkarpackim, podlaskim oraz wielkopolskim.

KWOiE nie ograncza się jedynie do sprawdzania wiedzy i umiejętności uczniów poprzez testy. Ważną rolę w konkursie odgrywa jego część edukacyjna, w tym projekt badawczy oraz praca zespołowa, które przyczyniają się do rozwoju postawy przedsiębiorczej i inicjatywności wśród uczestników.

W etapie szkolnym wzięło udział trzech uczniów klasy 3 gimnazjum. Miło nam poinformować, że naszą szkołę w II etapie (rejonowym) będzie reprezentować Katarzyna Jaracz.  Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie rejonowym.

Uczniów do konkursu przygotowała p. Jolanta Wewiurska.