Konkurs recytacji prozy Henryka Sienkiewicza

02.12.2016 r. uczniowie SP i Gimnazjum zaprezentowali swe umiejętności recytatorskie podczas konkursu zorganizowanego przez bibliotekę szkolną     z okazji Roku Henryka Sienkiewicza. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich i przede wszystkim popularyzacja utworów Henryka Sienkiewicza. Zadanie nie było łatwe zarówno dla uczniów, którzy znakomicie dobrali oryginalne fragmenty       z twórczości naszego noblisty i zaprezentowali swe duże umiejętności recytatorskie, jak i jury, które miało twardy orzech do zgryzienia, gdyż recytujący prezentowali wyrównany poziom. Po długiej naradzie jurorzy - p. Danuta Wiktor reprezentująca Bibliotekę Publiczną w Rzepedzi, p. Danuta Horodecka-Kotys nauczycielka biblioteki szkolnej oraz p. Jarosław Maszluch – nauczyciel logopeda przyznali:

w kategorii SP

I miejsce – Marcin Fejdasz  (kl. VI),

II miejsce – Milena Chomenko (kl. IV),

III miejsce – Alicja Petryk (kl. IV)

w kategorii Gimnazjum

I miejsce – Igor Kowalski (kl. II),

II miejsce – Stefan Sudyk (kl. I),

III miejsce – Wiktoria Dąbek (kl. III)

Pozostali uczniowie z SP -  Julia Bielec (kl. V), Julia Ślazyk (kl. V) i Hubert Janicki (kl. VI) oraz z Gimnazjum – Kornelia Szopa (kl. I), Katarzyna Jaracz (kl. III) również odnieśli sukces, ponieważ wszyscy uczestnicy konkursu zostali wyłonieni w eliminacjach klasowych, czyli okazali się najlepsi.

Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim recytatorom za podjęcie wyzwania, nauczycielkom języka polskiego za przygotowanie uczniów do konkursu, jury, a w szczególności p. Danucie Wiktor - za współpracę w tym konkursie i wielu innych przedsięwzięciach naszej szkoły.