Europejski Uniwersytet Latający

Miło nam poinformować, że nasza szkoła, a dokładnie gimnazjum znalazło sie w gronie 15 szkół z całej Polski, które odwiedzone zostaną w ramach Europejskiego Uniwersytetu Latającego. Jest to już IV edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, skierowanej do uczniów szkół ponadpodstawowych z miejscowości do 50 tys. mieszkańców. Realizowana jest przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i Centrum Edukacji Obywatelskiej. W poprzednich trzech edycjach w akcji uczestniczyło 47 szkół. Nasza szkoła została wybrana  przez przedstawicieli CEO i PKE zgodnie z kryteriami ogłoszonymi w regulaminie akcji.

Mamy nadzieję, że spotkanie będzie nie tylko ciekawą lekcją europejską dla uczniów, ale także okazją do spotkania z ciekawymi osobami, których doświadczenia mogą być inspirujące tak dla młodzieży, jak i dorosłych. Ma to być także okazja do "pochwalenia się" tym, w jaki sposób szkoła wychowuje otwartych Europejczyków i Europejki. Szkołę do programu zgłosiła p. Jolanta Wewiurska.