Spektakle profilaktyczne

24  kwietnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w widowiskach edukacyjno – profilaktycznych prowadzonych przez Studio Inicjatyw Profilaktyczno – Artystycznych „Szafir” z Krosna. Programy były dostosowane do wieku uczniów. Dla najmłodszych zaprezentowano widowisko „Bezpieczna droga do szkoły”. Główni bohaterowie przedstawienia - Czarodziej i Zebra-  opowiedzieli dzieciom jak należy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Uczniowie dowiedzieli się o czym ostrzegają niektóre znaki drogowe oraz jak zachować się, gdy zaczepi obca osoba. Scenki były przeplatane śpiewem i tańcem, a dzieci brały udział w konkursach.

Starszym uczniom zaprezentowano widowisko „Zagrożenia”. W programie tym pokazano, jak łatwo nałogi, „wirtualny świat” oraz substancje szkodliwe mogą zdominować życie młodego człowieka.

Dziękujemy artystom za przekazanie nam ważnych informacjii w przystępny i ciekawy sposób.