Wycieczka do Starej Wsi i Rzeszowa

9 maja 2017 r. uczniowie klasy I, II gimnazjum i VI szkoły podstawowej pod opieką pani Agaty Plebańskiej i pani Renaty Bańczak uczestniczyli w wycieczce do Starej Wsi i Rzeszowa. W Starej Wsi zwiedzali Muzeum Misyjne. W muzeum wyeksponowano zbiory egzotyczne pochodzące z misji jezuickich z terenów Afryki, Azji, Ameryki Południowej oraz Australii i Oceanii. Swoje miejsce znalazły też eksponaty zoologiczne m.in. kolekcja poroży, wypchany pyton, zbiór muszli tropikalnych czy szczęki rekina. W zbiorach znajduje się pokaźna kolekcja szopek bożonarodzeniowych z całego świata jak i zbiór pisanek wielkanocnych. Następnie uczniowie pojechali do Rzeszowa, gdzie wzięli udział w „Pokazach z Fizyki” na Politechnice Rzeszowskiej.