Światowy Dzień Zdrowia 2017

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Tematem przewodnim tegorocznej kampanii wspieranej przez WHO jest depresja, na którą cierpi ponad 350 mln ludzi na świecie. W Polsce z depresją zmaga się od 1,5 mln do 2,6 mln osób. Hasło kampanii brzmi: Depresja - porozmawiajmy o niej. Głównym jej założeniem jest wskazanie, jak ważne jest mówienie o depresji, ponieważ sama rozmowa może być pierwszym krokiem do wyjścia z choroby.

W naszej szkole w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2017 przeprowadzone zostały pogadanki, zaprezentowano szkolne gazetki informacyjne oraz konkurs plastyczny pod hasłem ,,Depresja – porozmawiajmy o niej”. Wykorzystane zostały materiały dostępne na stronie www.who.un.org.pl.

Celem naszych działań jest zwiększenie świadomości i wiedzy o tym, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiec i leczyć.  8 maja 2017 r. rozstrzygnięto  konkurs, wpłynęło 7 prac przygotowanych  przez uczniów gimnazjum.

Wyniki konkursu są następujące :

I miejsce : Kornelia Szopa kl.I i Katarzyna Jaracz kl.III

II miejsce : Stefan Sudyk  kl.I

III miejsce: Agata Sowa kl.III

Bardzo dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie. Szkolną akcję przeprowadziła p. Danuta Szary.