W krainie bajek i baśni -Teatrzyk - "Tajemnica starej szafy"

17 maja 2017 roku w ramach realizowanego projektu czytelniczego "W krainie bajek i baśni" w Rzepedzkim Ośrodku Kultury miało miejsce spotkanie dzieci z punktu przedszkolnego, zerówki oraz klas I-III SP z aktorami EDU-ARTIS z Krakowa. Aktorzy przedstawili spektakl edukacyjny, promujący czytanie książek pt.: "Tajemnica starej szafy". Bohaterowie spektaklu Rumcajs i Hanka znajdują w lesie starą szafę, która skrywa pewną tajemnicę. Po otwarciu szafy dzieją się zaskakujące sytuacje dla mieszkańców Rzacholeckiego Lasu. Natomiast Sowa Klara zdradza tajemnicę szafy sprzed stu tysięcy lat, kiedy to zła czarownica uwięziła w niej postacie z bajek. Spektakl miał na celu zachęcić dzieci do systematycznego  czytania. Uczestnikom towarzyszyły niesamowite emocje, aktywnie uczestniczyli w spektaklu. Dziękujemy organizatorom za wspaniałe i niesamowite spotkanie z aktorami, a w szczególności pani Danucie Wiktor koordynatorowi projektu czytelniczego.