"Sprzątanie świata"

15 września 2017 roku uczniowie  Szkoły Podstawowej  w Rzepedzi zaopatrzeni w worki na śmieci i jednorazowe rękawice, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Udział w niej z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbania o nie.

Uczniowie  pod opieką wychowawców  i nauczycieli sprzątali teren Rzepedzi /osiedle A, B i C/, drogę do Turzańska  i Rzepedzi Wsi,  klasy 0-3 wraz z wychowawcami sprzątały teren  w najbliższej okolicy szkoły. Akcja przebiegła bardzo sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające i widoczne. Nauczyciele w czasie akcji zwracali szczególna uwagę na bezpieczeństwo uczniów w kontakcie z odpadami i podczas poruszania się po drogach. Zebrane odpady uczniowie składali koło kontenerów. Zebranych zostało około 1100 litrów śmieci.