Szkolny konkurs pięknego czytania

23 marca 2018 r. uczniowie kl. I-III SP  mogli zaprezentować swe umiejętności czytelnicze podczas „Szkolnego konkursu pięknego czytania”. Do konkursu przystąpiło 6 uczniów: Beata Fejdasz i Antoni  Krochmal  z kl. I, Aleksandra Kalisz i Emilia Witek z kl. II oraz Milena Karpa i Amelia Wancewicz  z kl. III.  Podczas konkursu każdy zaprezentował  fragment wybranej przez siebie książki. Teksty  zawierały dialogi, co znaczne podniosło stopień trudności. Wszyscy uczestnicy bardzo starannie przygotowali się do konkursu i wypadli znakomicie. Nawet ci, którzy nie zajęli czołowych miejsc zachwycili swym czytaniem jury. Pani Danuta Wiktor z Biblioteki Publicznej w Rzepedzi, pani Dorota Szyca – sekretarz szkoły oraz pani dyrektor Danuta Horodecka-Kotys miały twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie przyznały następujące miejsca poszczególnym uczniom:

I m. - Amelia Wancewicz – kl. III,

II m. – Antoni Krochmal – kl. I,

III m. – Milena Karpa – kl. III,

Wyróżnienie – Aleksandra Kalisz - kl. II.

Panie pogratulowały dzieciom pięknego czytania, podkreślając, że wszystkie z nich osiągnęły sukces, ponieważ zostały  wybrane do konkursu, jako najlepiej czytający uczniowie w klasie.