Lokalny Finał MAO "20 lat wspólnie"

27 maja 2010 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Jolanty Wewiurskiej wzięli udział w XLIV sesji nadzwyczajnej Rady Gminy Komańcza V kadencji, która odbyła się w Rzepedzkim Ośrodku Kultury w związku z 20 rocznicą pierwszych wyborów samorządowych w wolnej Polsce. W trakcie sesji uczniowie naszej szkoły wystąpili z prezentacją "Historia samorządności  w ostatnim XX-leciu" oraz 5 zespołów z  terenu Gminy Komańcza zaprezentowało prace przygotowane w ramach udziału w ogólnopolskiej Młodzieżowej Akcji Obywatelskiej "20 lat wspólnie".

Naszą szkołę w konkursie reprezentowali:

• Ewelina Gondela, Mateusz Kijowski -"2 dekady samorządności w Gminie Komańcza"
  • Dagmara Zubek, Dominik Szlama -"2 ostatnie dekady w Gminie Komańcza"
  • Magdalena Janicka, Natalia Michaliszyn -"20 lat samorządności"
  • Monika Rozputyńska, Kamila Witek -"Samorządność w Gminie Komańcza - Komańcza da się lubić"

Następnie radni i zaproszeni goście poprzez głosowanie wybrali trzy najlepsze prace:
- Ewelina Gondela, Mateusz Kijowski - ZS w Rzepedzi
- Magdalena Janicka, Natalia Michaliszyn - ZS w Rzepedzi
- Łukasz Guśtak, Ireneusz Petryszyk - ZS w Komańczy

Na zakończenie Przewodniczący Rady Gminy p. Witold Jawor przedstawił krótką relację z udziału
w ogólnopolskim finale Młodzieżowej Akcji Obywatelskiej "20 lata wspólnie", który odbył się 26 maja w Sali Kolumnowej Sejmu RP, a w którym uczestniczył jako przedstawiciel samorządu terytorialnego wraz z uczniami naszej szkoły - Eweliną Gondelą, Mateuszem Kijowskim i p. Jolantą Wewiurską.

W uroczystości w sejmie wzięło udział jedynie 50 zespołów z całej Polski, w całej akcji uczestniczyło 1005 szkół, 1120 nauczycieli i 193 samorządy terytorialne.