"Polska mój dom" - etap gminny

W miesiącu kwietniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  pierwszym etapie Powiatowego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „Polska mój dom”.  Jego celem było przedstawienie oczyma dzieci i młodzieży walorów turystycznych, historycznych i kulturowych naszej małej ojczyzny oraz poznawanie historii i dziedzictwa kulturowego regionu, budowanie tożsamości lokalnej mieszkańców powiatu sanockiego.

Konkurs był adresowany do dzieci i młodzieży. Został rozstrzygnięty w czterech kategoriach wiekowych:

a) I grupa – autorzy w wieku od 6 do 9 lat,

b) II grupa – autorzy w wieku od 10 do 13 lat,

c) III grupa – autorzy w wieku od 14 do 19 lat,

d) Uczniowie specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego.

Zadaniem komisji konkursowej była  ocena prac pod względem zgodności  z tematem, poziomu artystycznego oraz jakości i estetyki wykonania.

Miło nam poinformować, że na szczeblu gminnym nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

I miejsce w kategorii I zajęła Zofia Krysyna z klasy I SP,

II miejsce w kategorii III zajęła Paulina Lorenc z klasy III G

Nagrody laureatom zostały wręczone w czasie uroczystych obchodów 227 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbyły się 3 maja 2018 r. w Komańczy.

Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu powiatowym.