"Dęby Pamięci"

13 kwietnia 2010 roku uczestniczyliśmy w gminnych obchodach ogólnopolskiej akcji "KATYŃ...Ocalić od zapomnienia". Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w kościele parafialnym w Komańczy w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej z 1940 roku i katastrofy lotniczej  pod Smoleńskiem z 10 kwietnia 2010 roku. Następnie został posadzony "Dąb Pamięci" przy Zespole Szkół w Komańczy poświęcony aspirantowi Stanisławowi Irli. Kolejnym punktem uroczystości było posadzenie "Dębu Pamięci" przy Filialnej Szkole Podstawowej w Szczawnem poświęconego kapitanowi Józefowi Władyce, którego dokonał Przewodniczący Rady Gminy Komańcza p. Witold Jawor  oraz przy Zespole Szkół w Rzepedzi poświęconego starszemu strażnikowi Straży Granicznej Janowi Kubiakowi, który z kolei został posadzony przez Nadleśniczego p. Piotra Łańskiego. Do każdego z zasadzonych dębów została wsypana odrobina ziemi przywiezionej z Katynia przez p. wizytator Krystynę Chowaniec, przedstawiciela Kuratorium Oświaty z Rzeszowa. Kolejnym punktem uroczystości  była akademia w Rzepedzkim Ośrodku Kultury. Uczniowie klas I-III gimnazjum pod kierunkiem p. Jolanty Wewiurskiej wystąpili z montażem słowno-muzycznym "Prawdy rozstrzelać nie można".