X Harasymiada

7 września 2018 roku cztery uczennice klasy 3 gimnazjum: Kornelia Szopa, Daria Konopka, Wiktoria Sałak i Weronika Mrózek pod opieką p. Jarosława Maszlucha oraz p.o. dyrektora szkoły p. Jolanta Wewiurska uczestniczyli  w X Harasymiadzie w Komańczy. Po uroczystym powitaniu gości i wszystkich uczestników odbył się panel dyskusyjny "Las w poezji Jerzego Harasymowicza" , następnie nasze uczennice wystapiły w spektaklu "Biesy i Czady" na podstawie legendy Andrzeja Potockiego.

Następnie wiersze Jerzego Harasymowicza recytowała Katarzyna Kilar oraz wystapili harcerze z Hufca Ziemi Sanockiej. Uroczystość zakończyła się koncertem zespołu „Dom o zielonych progach”, który wprowadził wszystkich obecnych w liryczny nastrój.