Święto Jesieni

20 września przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 uroczyście żegnali lato i witali nadchodzącą jesień. Pogoda w tym dniu dopisała i bardziej przypominała środek lata niż początek jesieni. Dzień rozpoczął się przeprowadzonym w klasach konkursem na jesienną postać, którą dzieci wykonały z różnych owoców lasu i darów jesieni. Następnie klasy 1-3 udały się na długi spacer do Turzańska. W drodze do zabytkowej cerkwi uczniowie obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie. Wprawdzie brakowało jeszcze kolorowych liści, ale widok uginających się od owoców jabłoni, dzikich róż, głogów oraz kwitnących o tej porze ziół był godny podziwu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się stara świątynia, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po powrocie ze spaceru czekała na dzieci miła niespodzianka.  Na placu „Pod Olszynką” rodzice przygotowali poczęstunek. W pięknym zadbanym miejscu nad malowniczą rzeką Osławicą kiełbaska z grilla smakowała wyśmienicie. Niespożyte siły dzieci, mimo długiego spaceru, nie pozwoliły na dłuższy odpoczynek. Po pysznym poczęstunku dzieci dały upust swej energii na pobliskim placu zabaw. Obchodzone od wielu lat w naszej szkole Święto Jesieni w tym roku również było bardzo udane.