Warsztaty pt. „Pszczoły – nasi mali przyjaciele”

26.09.2018 r. przedszkolaki i uczniowie kl. 1-4 wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatach na temat pszczół. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o korzyściach dla ludzi, jakie przynoszą te małe, pracowite owady. Poznały  obyczaje panujące w pszczelej rodzinie, czyli jaką rolę pełni królowa, robotnice i trutnie. Podczas warsztatów dzieci  obejrzały wiele ciekawych zdjęć, zapoznały się różnymi rodzajami uli i poznały pracę pszczelarza. Najwięcej zainteresowania wzbudziła pszczela rodzina, którą każdy mógł zobaczyć w szklanym ulu. Na koniec wszystkie dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia w stroju pszczelarza. Były to bardzo ciekawe i pouczające zajęcia. Teraz już wszyscy wiedzą dlaczego należy dbać o te małe istoty i czemu nazywamy ich naszymi małymi przyjaciółmi.