Bajeczki z bibliotecznej półeczki

5 października 2018 roku dzieci 5 i 6- letnie z klasy "0"uczestniczyły w zajęciach czytelniczych - Bajeczki z bibliotecznej półeczki. Tradycyjnie spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej w Rzepedzi, a tematyka dotyczyła:
-Wartości odżywcze owoców i warzyw.
-Dlaczego warto jeść owoce i warzywa?
Stragan z owocami i warzywami dał dzieciom możliwości doświadczenia kształtu, koloru i zapachu przeróżnych darów jesieni. Mali miłośnicy książek wysłuchali wiersza J Brzechwy - "Na straganie" w interpretacji pani Danuty Wiktor, jak również obejrzeli film, dzięki któremu dowiedzieli się jak ważne jest jedzenie owoców i warzyw. Nie odbyło się również bez odgadywania zagadek, do których dzieci podchodziły z wielkim entuzjazmem. Odbyła się też degustacja soczystych, chrupiących i pachnących sadem jabłek. Oczywiście hasłem naszego spotkania było - Zdrowo jem, więcej wiem! Kto warzywa i owoce je, ten zdrowy jest.

Na zakończenie zajęć dzieci nauczyły się piosenki- "Jedz warzywa". Tanecznym krokiem z uśmiechem na twarzy wróciły do swoich zajęć. Serdecznie dziękujemy pani Danucie za współpracę oraz super zajęcia!