Szkoła Podstawowa w Rzepedzi

"KATYŃ...Ocalić od zapomnienia"

13 kwietnia 2010 roku obchodzić będziemy 70 Rocznicę Zbrodni Katyńskiej, stąd też nasza szkoła postanowiła przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji "KATYŃ...Ocalić od zapomnienia" pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej prof. Lecha Kaczyńskiego oraz arcybiskupa Leszka Głódzia. Akcja polega na zasadzeniu 21.473 dębów, z których każdy będzie przywoływał pamięć zamordowanego oficera lub policjanta. "Dęby Pamięci" sadzone są na terenie całego kraju, tak by na 70 Rocznicę Zbrodni Katyńskiej każda ofiara została uhonorowana osobnym "pomnikiem".
Nasze "Dęby Pamięci" poświęcone będą: kapitanowi Józefowi Władyce urodzonemu 8 września 1901 roku w Szczawnem, a zamordowanemu w 1940 roku w Charkowie i starszemu strażnikowi Straży Granicznej Janowi Kubiakowi urodzonemu 30 maja 1897 roku w Grzeszkowie, a zamordowanemu w 1940 roku w Miednoje.

 

 

Mottem programu są słowa Jana Pawła II:
"Człowiek nie może pozwolić, żeby prawda została wydarta pod pozorem niczym nieograniczonej wolności, nie można zagubić w sobie krzyku sumienia, jako głosu prawdy, która go przerasta, ale która równocześnie czyni go człowiekiem i stanowi o jego człowieczeństwie"