Webinarium "Rozruszaj swój projekt, czyli narzędzia i aplikacje wspomagające prace projektowe"

27 listopada 2018 roku zespół uczniów uczestniczący pod opieką p. Jolanty Wewiurskiej w ogólnopolskim programie "Młodzi Przedsiębiorczy" wziął udział w pierwszym webinarium zatytułowanym "Rozruszaj swój projekt, czyli narzędzia i aplikacje wspomagające prace projektowe". Dla niektórych było to pierwsze zetknięcie z taką formą szkolenia i stąd na początku pewne obawy, ale już po pierwszych minutach, szybko one zniknęły...zapewne dzięki prowadzącej, którą była pani Marta Florkiewicz-Borkowska, nauczycielka języka niemieckiego oraz zajęć technicznych w Szkole Podstawowej w Pielgrzymowicach, trenerka edukacyjna, moderatorka, edukatorka w zakresie nowoczesnych rozwiązań w edukacji, trenerka w programie Cybernauci oraz Mistrzowie Kodowania, ponadto propagatorka wykorzystywania gier planszowych i zabaw aktywizujących w edukacji. Nauczyciel Roku 2017. Celem szkolenia było zapoznanie  z darmowymi aplikacjami i narzędziami dostępnymi w Internecie, które wprowadzą elementy dynamiki do projektu. Uczniowie poznali programy do tworzenia różnego typu plakatów, ogloszeń i ulotek.