Spotkanie z Mikołajem

W końcu nadszedł oczekiwany przez wszystkie dzieci dzień 6 grudnia. Sześciolatki  i uczniowie klas 1-3 z radością udali się do Rzepedzkiego Ośrodka Kultury na spotkanie z Mikołajem. Aby zachęcić niecodziennego gościa do odwiedzin dzieci radośnie śpiewały piosenki o Mikołaju i zimie, z nadzieją, że zostaną przez niego usłyszane. Wysłuchały też pięknego wiersza o Mikołaju w wykonaniu p. Danuty Wiktor. Mikołaj nie kazał długo na siebie czekać i wnet wszyscy usłyszeli dzwonek, a po chwili w drzwiach ukazała się postać dobrotliwego staruszka z długą siwą brodą. Mikołaj rozdawał dzieciom prezenty, ale wcześniej zadawał trochę kłopotliwe pytania, dotyczące oczywiście zachowania. Dzieci też miały prezent dla Mikołaja – mnóstwo wierszy i piosenek. Następnie wszyscy radośnie bawili się z Mikołajem w rytm ulubionej muzyki, a po wspólnej zabawie czekała jeszcze jedna niespodzianka, jaką był  słodki poczęstunek. Był to pełen niesamowitych wrażeń dzień, który na długo pozostanie dzieciom w  pamięci.