Niesamowity świat higieny jamy ustnej

Uczniowie klasy " 0" w dniach od 3 grudnia 2018 roku do 10 grudnia  2018 roku wzięli udział w ogólnopolskim  projekcie w ramach  programu edukacyjnego - Niesamowity świat higieny jamy ustnej przygotowanego przez Instytut Blend-a-med Oral-B. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, podczas których dowiedziały się  dlaczego zęby i dziąsła są takie ważne,jak płytka nazębna szkodzi zębom i dziąsłom i jak dbać o zęby i dziąsła aby były zdrowe. W ramach projektu uczniowie obejrzeli film przygotowany przez Instytut Blend-a med Oral-B, rozwiązywali różne zadania w przygotowanych dla nich arkuszach ćwiczeń, wykonali pracę plastyczną pt. "Jak dbamy o zęby". Podczas realizacji zadań nie zabrakło ruchu, muzyki i wspaniałej zabawy.  W nagrodę za wytrwałą i sumienną pracę każde dziecko otrzymało dyplom ukończenia kursu, a rodzice przewodnik pt. "Pomóż mi odpowiednio dbać o zdrowie zębów i dziąseł". Reasumując należy stwierdzić, iż "zerówkowicze" świetnie radzili sobie z zadaniami oraz z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach podczas, których zdobywali wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dowiedzieli się jak ważne jest dbanie o zęby już od najmłodszych lat.  Zdrowe zęby to nie tylko piękny, śnieżnobiały uśmiech, ale zdrowie całego naszego organizmu, Koordynatorem programu była pani Marta Sudyk.