"Razem na Święta"

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji rekomendowanej przez panią Minister Edukacji Narodowej „Razem na Święta”.

Pierwsze działanie realizowane pod hasłem „Samotnym w Święta” polegało na odwiedzaniu w okresie przedświątecznym osób samotnych zamieszkujących w najbliższym środowisku i składaniu bożonarodzeniowych życzeń w imieniu całej społeczności szkolnej. Uczniowie: Antoni Krochmal (kl. 2), Katarzyna Gocek, Amelia Kilar i Paulina Rymarczyk (kl. 5), Kinga Czura (kl. 7), Marcin Fejdasz i Franciszek Krochmal (kl. 8) oraz Daria Konopka, Wiktoria Sałak, Stefan Sudyk i Kornelia Szopa (kl. III gimnazjum) zapukali do drzwi swych bliższych i dalszych sąsiadów w Rzepedzi, Turzańsku, Szczawnem i Kulasznem.  Miłym świątecznym upominkiem były własnoręcznie wykonane przez uczniów i nauczycieli ozdoby i karki świąteczne. Wszystkim też wręczono zaproszenie na X Jubileuszowy Festiwal Kolęd i Pastorałek organizowany przez naszą szkołę. Nagrodą dla naszych młodych wolontariuszy był uśmiech, a nawet łzy radości i wzruszenia samotnych, w większości starszych i schorowanych ludzi.  Wierzymy, że udało się nam choć trochę ogrzać świątecznym ciepłem serca odwiedzanych osób. Udział w tej akcji uświadomił nam jak wiele osób w naszym środowisku jest samotnych i potrzebujących pomocy oraz jak ważny jest bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Pamiętaliśmy również o emerytowanych nauczycielach i pracownikach szkoły. Im również złożyliśmy najserdeczniejsze życzenia. Akcję zorganizowały p. D. Szary, p. Katarzyna Łącka i p. Danuta Horodecka-Kotys.