Młodzi Przedsiębiorczy zaliczyli moduł III

24 grudnia 2018 roku zespół uczniów w składzie: Karolina Jawor i  Marcin Fejdasz z klasy 8 SP oraz Kornelia Szopa i Karolina Świerad z klasy III gimnazjum uczestniczący pod opieką p. Jolanty Wewiurskiej w ogólnopolskim programie "Młodzi Przedsiębiorczy" spotkała miła niespodzianka, dodatkowy prezent pod choinkę, a mianowicie ich mentorka zaliczyła im moduł III  "Zakupy i prawa konsumenckie".

Na czym polegały  zadania i czego dotyczył ten moduł? Moduł ten przybliżył uczniom tematykę związaną z zakupami i sposobami ich finansowania. Po pierwsze musieli kupić nowy samochód bezpośrednio z salonu dealerskiego dla rodziny Koniecznych, który będzie służył do codziennego użytkowania i dojazdu do pracy oraz dowozu dzieci do szkoły, a także kilka razy w roku będzie wykorzystywany w dłuższych trasach. Po drugie poznali techniki, które są stosowane, aby spowodować decyzje zakupowe u klientów tzw. triki marketingowe. Ponadto poznali prawa, jakie przysługują konsumentom, ze szczególnym uwzględnieniem zakupów przez Internet - nauczyli się korzystać z tych praw, ponieważ musieliśmy napisać reklamację.